Schuursponsje: koffieleutje of theebiscuitje?

Alfred en ik zijn het geregeld over zaken oneens. Zo eet Alfred zonder blikken of blozen een schaal plantaardige kwark leeg en neem ik graag een teug van een blikje energiedrank. Nu zijn dat wel twee uitersten, fun fact is wel dat mijn energiedrankje geheel veganistisch is. Net als de kwark van Alfred. Ook wel Alfredo genoemd door ondergetekende. Er zijn, sinds de nieuwsbrief verschijnt al een groot aantal schuursponsjes de revue gepasseerd. De ene keer won Alfred, de andere keer won ik. Alfred wreef al genoeglijk in zijn handen, deze keer zou hij glansrijk triomferen. Wees eerlijk. Thee tegenover koffie. Alfred had de overwinningsspeech al geschreven. Een beetje zoals Sjaaks Swarts van Ajax die dacht dat het kampioenschap van Ajax al binnen was. Voor de voetballiefhebbers onder ons, we kennen allemaal nog het De Graafschap-scenario. Afijn, terug naar de thee en de koffie.

Koffie en duurzaamheid hebben een moeizame relatie, maar hoe duurzaam is thee eigenlijk? Op mijn werk hebben we thee van inferieure kwaliteit maar de koffie is nog erger. Een mens die zich niet weet te redden, is waar dat hij armoede lijdt dus neem ik altijd mijn eigen drinken mee. In een hersluitbare en herbruikbare beker. Ja toch. Betreft de thee is het nog maar de vraag of Alfred wel triomfantelijk een ereronde mag lopen. Want als ik Google vraag naar de duurzaamheid van thee, stuit ik al snel op onheilspellende berichten. Van een voetbalmaatje van me mag ik qua Feyenoord geen onheilsprofetieën meer bezigen dus ga ik vrolijk verder met de thee. Want onze Alfred loopt 1 op 1 qua thee. Riemen vast, daar gaan we!

De landbouwmethoden, de verpakking en de verzending, het kan allemaal bijdragen aan ontbossing en een verslechtering van het klimaat. Denk hierbij aan ontbossing en uitputting van hulpbronnen. Het alternatief is duurzame thee. Die draagt bij aan bijvoorbeeld eerlijke verdeling van de winsten maar de thee wordt ook op een meer verantwoorde manier geteeld. Voor de gewone theeteelt is na schatting 4000 liter water nodig om 1 kilo thee te fabriceren. Moet u zich een voorstellen hoeveel vaten bier dat had kunnen worden. Oh, sorry. We hadden het over thee en koffie. Moet je eens voorstellen hoeveel kopjes thee Alfred daarvan had kunnen drinken. Wel een miljoenmiljard! (ja, dat getal bestaat niet.)

Dan de koffie. Koffie is de olie in de machine der economie, Er is een heel liedje aan gewijd. Mensen beginnen hun dag, al dan niet met een sigaret erbij, met een bakje koffie en hele prangende vraagstukken worden beslecht onder het genot van een kopje zwart goud. Alfred gruwelt ervan en stelt dat een normaal mens toch geen koffie drinkt. Ammehoela! Als ik bij onze predikant een bakkie ga doen, zet hij, met alle soorten der liefde koffie, en voorzie ik het geheel met een lekker taartje. Vrijheid, blijheid en weer een extra uurtje naar de sportschool. Ik althans. Onze predikant drink deugkoffie. Zoals ik het noem. Verantwoord geteelde koffie. Kenners noemen het fairtrade. Voor de cijfervreters EN om de triomftocht van Alfred zeker te stellen, hier wat cijfers. De wereldwijde koffieproductie van het oogsten tot het bakkie zelf levert maar liefst: 23 miljoen ton afval per jaar op. Wat inhoudt dat het grootste deel van de koffie afval is.

Om dan maar even iets in de strijd te gooien: koffiedik is een goede voedingsbron voor in de tuin. Ook is koffiedik een goede scrub voor handen en gezicht. Niet dat dit de glorieuze overwinning van Alfred nog zal doen tegenhouden. Het is een gratis tip van een vrouw die maar een zeer matige skinroutine heeft.

Over skinroutine kunnen Alfred en ik niet redetwisten. We hebben al eens overlegd wat wij aan schoonheidsartikelen gebruiken. Feitelijk kwam dat neer op een gelijk aantal. Mocht u nou denken, jongens, toe nou, ho nou, we willen wel een keer iets groots. Tips zijn welkom! We hebben al heel wat zaken aan de kaak gesteld. Zelfs de sportschool. Of bier tegenover wijn. Wielrennen tegenover de voetbal. Katten, waar Alfred zo dol op is. Heb ik ook verloren. Dat u het even weet.

eva@godindesupermarkt.nl voor een vete die u gaarne beslecht zou zien!

Stel je vraag!

Benieuwd naar onze workshops? vul dan het formulier in!